Almanya’ya Seyahat Yasağı Kalktı! Almanya Vize Başvurusu Başladı Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği yabancı ülkelerden Almanya seyahat yasağı uygulamalarını kaldırdı. Bununla beraber Türkiye vatandaşlarının bazı şartlar karşılaması bekleniyor. Konsolosluklar üzerinden vize alarak herhangi bir sebeple Almanya’ya gelecek olanlar; eksiksiz olarak çift doz Biontech aşısı yaptırmış olmaları halinde ülkeye giriş yapabilecek.

Almanya’ya seyahat yasağı devam ederken bu ülkedeki yakınlarından ayrı kalan pek çok vatandaş; en kısa süre içerisinde çift doz aşı yaptırıp yola çıkmanın planlarını yapıyor. 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren yurtdışı kökenli ziyaretçilere tekrar kapılarını açan Almanya ise tedbirler konusunda son derece titiz bir politika takip ediyor.

İki Doz Biontech Aşısı Yaptırmayanlar Almanya’ya Giremeyecek

Ülke nüfusu yaklaşık 83 – 84 milyon olan Almanya, salgının yayılma hızını engelleyebilmek için pek çok önlem alıyor. Birbirinden farklı aşı geliştirme çalışmalarının hızla devam ettiği bu ülke, ziyaretçilerinden de aynı hassasiyeti bekliyor. Almanya’ya sorunsuz şekilde girebilmek için ise şu aşılardan herhangi birini yaptırmış olmak şarttır:

Bu tıbbi ilaç markalarına ait olan aşılar, Almanya’ya seyahat etmek isteyenler için en önemli şart haline gelmiştir. Birbirinden farklı aşıların kabul görmesi, ülkelerin salgınla mücadele sırasında faydalandıkları aşılarda farklılık olmasından kaynaklanır. Avrupa İlaç Ajansı adlı resmi kurum tarafından onaylanmış olan bu aşılar; Almanya’ya giriş yapmak isteyen herkesi ilgilendirir.

Dolayısıyla söz konusu aşıların henüz kullanıma girmediği ülkelerin vatandaşları ne yazık ki Almanya yolcusu olamazlar. Ayrıca çift doz aşılanmanın şart olduğunu da unutmamak gerekir. Çünkü tek doz Biontech aşısı olduktan hemen sonra vize işlemlerine başlayan ve talepleri reddedilen pek çok vatandaşımız mevcuttur.

Almanya’ya Seyahat Yasağı Kimler İçin Devam Ediyor?

Almanya, dünya üzerindeki tüm kıtalardan çeşitli sayılarda ziyaretçi alabilen bir ülkedir. Dünyanın başlıca sanayi merkezi olması ve turizm açısından da önemli değerlere sahip oluşu; ülkeye gösterilen ilgiyi artırmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Almanya ziyaretlerini cazip kılan şey ise oradaki Türk kökenli kimselerdir.

Yaklaşık 2 buçuk – 3 milyon Türkiye asıllı vatandaşın ikamet ettiği bu ülke; Türklerin en fazla bulunduğu yabancı ülke olarak kabul görür. Almanya’ya seyahat yasağı kalkar kalkmaz vize taleplerinde adeta patlama yaşanmasının sebebi budur. Fakat çeşitli durumlar dahilinde, ziyaretçiler için yasaklar devam etmektedir. Alınan son kararlar gereği bu ülkeye giremeyecek olanlar şunlardır:

Pandemi sürecindeki zorunlu tedbirler ile alakalı olan bu şartlar dışında; Almanya resmi makamlarının talep ettiği vize şartlarını da sağlamak gerekir. Yani Almanya vize başvuruları 2021 yılında herhangi bir değişime ya da prosedür farklılığına tabi olmamıştır. Değişen başlıca durum, ülkeye girişler sırasında gerekli sağlık şartlarını yerine getirmekle alakalı maddelerdir.

Almanya Vize Başvuruları Başladı Mı? Almanya Vize Başvurusu Korona Tedbirleri Kapsamında Nasıl İşliyor?

Almanya vize başvurusu korona ile mücadele etmek için alınan tedbirler sebebiyle köklü değişimler yaşamamıştır. Vize başvurularında ibraz edilmesi mutlaka gerekli olan evraklar, hazırlanması gereken dosyanın çeşitli detayları ve daha başka resmi prosedürler yaklaşık olarak aynıdır. Bununla birlikte, vize başvurularına dair değişiklik göstermiş olan başlıca detay çok büyük bir önem taşır. Söz konusu detay ise aşı belgelerinin ibrazı ile alakalıdır. Sizin bir doz Biontech aşısı olmanız, Almanya’ya gidebilmeniz için yeterli değildir, en az iki doz yaşı yapılmalıdır. Vize başvurusu Almanya resmi makamlarının ciddi ölçüde önemsediği bir süreç olarak ön plana çıkar. Dolayısıyla vize almak isteyenler, bu süreci profesyonel şekilde yönetmek zorundadır.

Almanya’ya seyahat yasağı 25 Haziran 2021 tarihi itibariyle sona ermiştir. Bu sebepten dolayı vize başvurusu gerçekleştirmek şu an itibariyle mümkündür. Başvurunuzun olumlu sonuç alabilmesi için ihtiyaç duyduğunuz profesyonel evrak çevirisi ve başvuru yönetim hizmetleri; markamız aracılığıyla sizlere sunulabiliriz. Almanya’ya yerleşmek ya da geçici bir süreliğine bu ülkeyi ziyaret etmek isteyenler için birbirinden farklı hizmetlerimiz mevcuttur. Uzman kadromuz aracılığıyla,  Almanya vize başvurusu ile alakalı olan şu hizmetlere ulaşma imkanınız vardır:

Yalnızca 1 telefon uzağınızda olan Vizelazığ; güncel başvuru şartlarını takip eden ve sizlere en  kusur hizmeti sağlayabilen bir firmadır.

Vizelazığ Almanya Vize Başvurusu Sürecinde Sizlerin En Büyük Yardımcısı Oluyor!

Her türlü vize başvurularınız için firmamızın üstün hizmetlerine güvenmeniz sizler açısından doğru olacaktır. Başvuru süreci devam ederken eksiksiz olarak sağlanması beklenen şartlar; deneyimli personel kadromuz aracılığıyla sizler için listeleniyoruz! Biontech aşısına dair doz sınırlamaları, aşı raporunun süre bazındaki geçerlilik kotası; vize başvuru sürecinde artık gerekli olan ya da olmayan evraklar gibi pek çok detay hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bilgi sahibi olmak ile yetinmeyip, tüm başvuru süreciniz boyunca hiç yorulmadan vize alabilmeniz de mümkün! Gerekli evrakların tespiti, toplanması ve ilgili makamlara ibraz edilmesi çok kolay! Sizler de Almanya’ya seyahat yasağı kalktıktan sonra rahat rahat bu ülkeye giriş yapabilmek ve oradaki yakınlarınızla hasret giderebilmek istiyorsanız; daha fazla geç kalmadan Vizelazığ kalitesini tercih etmeniz doğru olacaktır.

Türkiye’den Almanya’ya Seyahat Etmek İsteyenler İçin Hangi Hizmetleri Sunuyoruz?

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, diplomatik süreçler dolayısıyla çeşitli zahmetlerle karşılaşabilir. Vizelazığ hizmetlerinin temel amacı ise bu zahmetleri ortadan kaldırmak ve Almanya yolcusu olmak isteyen herkesi yolcu edebilmektir. Almanya’ya seyahat yasağı kalktıktan sonraki süreç; hizmetlerimizin kalitesini daha da yükseltmek için büyük çabalar gösterdiğimiz bir süreç olmuştur. Vizelazığ farklarını ortaya koyan en önemli detaylardan birkaçı ise şunlardır:

Bu önemli maddeler, Almanya seyahat yasağı sonrasındaki süreçte bizimle çalışmanıza yetebilecek durumdadır. Daha detaylı bilgi almak için firmamıza ulaşmanız mümkündür.

Bütün Dillerde Tercüme için tıklayın

Whatsapp iletişim için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×