Hollanda Aile Birleşim Uyum Sınavına Sizi %100 Garantili 20 Günde Hazırlıyoruz

Hollanda aile birleşimi vizesi için istenen koşullardan biri de Hollanda aile birleşim uyum sınavı sonucunda başarılı olmalarının gerekliliğidir. Yabancı uyruklu kişilerin Hollanda’da 90 günden daha fazla kalmasını sağlayan uzun dönem bir vizedir. Ayrıca Aile birleşimi vizesi, Hollanda vatandaşı aile fertleri olan kişilerin de Hollanda’da uzun süre kalmasını sağlayan bir vize türü olarak öne çıkar.

Aile ferdi kapsamına eş, partner, 18 yaş üstü ve altı çocuklar girer. Hollanda aile birleşimi vizesi almayı düşünen kişilerin bu kategori içerisinde bulunması durumunda bile tüm evrakları Hollanda konsolosluğuna yetkili birimlere teslim etmesi gerekir. Ayrıca başvuru da bulunan kişilerden istenen bir diğer şart ise Hollanda aile birleşim uyum sınavı sonucunun başarılı olmasıdır.

Konsolosluk yetkilileri veya elçilik başvuru ile ilgili karar almadan Hollanda Büyükelçiliğinde veya Hollanda Başkonsolosluğunda bir görüşme yapılmasını isteyebilir. Kişilerin tercih ettiği dilde görüşme planlanabilmesi için vize başvurusunun gerçekleştirileceği yere uygun olarak beyannamenin Felemenkçe ya da Fransızca doldurulması gerekir.

Hollanda aile birleşimi vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların Hollanda büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluğundan bilgi alması gerekir. Başvuruların direkt Hollanda konsolosluğuna yapılması önemli bir konudur. Hollanda aile birleşimi başvurusu için Türk vatandaşlarının Hollanda’nın belirlediği şartları karşılaması gerekir. Burada Türkiye’deki eş değil Hollanda’daki eşin konumu daha önemlidir.

Hollanda aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişiler için pek çok önemli şart vardır. Bunlardan ilki Hollanda’da bulunan eşin Hollanda vatandaşı olmasıdır ya da Hollanda’da yaşayan eşin burada oturumu bulunması gerekir. Diğer şart ise eşin en az bir yıl süre ile minimum asgari ücret ile çalışıyor olması gerekir.

Bunun yanında Hollanda Aile Birleşimi yapılabilmesi için kişilerin resmi nikahlarının bulunması gerekir. Ayrıca vize için başvuru yapacak olan kişilere Hollanda aile birleşim uyum sınavı yapılır ve başarılı olmaları beklenir. Kurumumuz sadece 20 günde sizi Hollanda aile birleşim uyum sınavına hazırlamayı garanti ediyor.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi İçin Neler Gereklidir?

Hollanda aile birleşimi vizesi için T.C. vatandaşı olan kişilerin geçici oturum iznine sahip olması ile ilgili şart 2003 yılında ortadan kalktı. Hollanda vatandaşı olmayan eş Hollanda oturum iznine başvuru yapmadan Hollanda aile birleşimi için talepte bulunabilir.

Hollanda aile birleşimi başvurusunda bulunacak olan kişilerin 21 yaşından büyük olması gerekir. Bunun yanında bu kişilerin sabıka sicil kayıtlarının da temiz olması şartı bulunur. Hollanda aile birleşimi başvurusu için Hollanda’daki eşin çalışma durumu son derece önemlidir.

Hollanda’da bulunan eşin en az bir yıllık çalışma sözleşmesi bulunmalıdır. Başvuru evraklarının içerisinde bu sözleşmenin de bulunması oldukça önemlidir. Hollanda aile birleşiminde çiftlerin resmi nikahları bulunmasa bile birlikteliklerinin gerçek olduğun ispatlamaları önemlidir. Partnerlerin birlikteliklerinin gerçek olduğunu ispatlaması için ilişkileri ile ilgili detaylı bilgi verilmesi gerekir.

Hollanda Aile Birleşimi, konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 10 ya da 15 iş günü kadar sürer. Vizenin sonuçlanması Hollanda Konsolosluğuna bağlıdır. Konsolosluk istediği kadar vizeyi işlemde tutabilir.

Hollanda aile birleşimi için vize ücreti sabittir. Ancak Hollanda konsolosluğu kişilerin statüsüne bağlı olarak ek ödeme isteyebilir. Bu durum konsolosluğa bağlı bir durumdur.  Hollanda aile birleşimi vize başvurusu için Hollanda konsolosluğuna kişilerin direkt olarak başvuru yapması gerekir.

Hollanda aile birleşimi başvurusu için gerekli formun resmi siteden eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Eksik doldurulan ya da başvuru formu bulunmayan başvuru dosyaları konsolosluk tarafından kabul edilmez.

Hollanda aile birleşimi vizesinin Hollanda başkonsolosluğuna ya da Hollanda büyükelçiliğine yapılması gerekmektedir. Hollanda için vizelerde bölge ayrımı bulunmaz. Kişiler kendilerine en yakın konsolosluktan başvuru yapabilir.

Hollanda Aile birleşimi vizesi için gerekli olan sınav Hollanda aile birleşim uyum sınavı olarak adlandırılır. Bu sınav da başarılı olmak için kurumumuzdan 20 günlük bir eğitim alabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Hollanda aile birleşimi vize başvurularında kullanmak için biyometrik fotoğraf gerekir. Bu fotoğrafın Hollanda konsolosluğunun belirttiği standartlarda olması önemli bir konudur. Hollanda vize başvurusu için başvuru sahibinin güncel halini temsil eden en fazla 3 ay içinde çekilmiş arka kısmı beyaz, kişinin pasaportunda bulunan daha önce herhangi bir vize işleminde kullanılmamış bir fotoğraf olması önemlidir.

Hollanda aile birleşimi vize işlemi için kişilerin adına tarihi güncel olan, aile ile ikamet adres bilgilerinin bulunduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği bulunmalıdır. Bunun yanında ön ve arka yüz bilgileri bulunan nüfus cüzdan fotokopisi bulunmalıdır.

Hollanda arkadaş, akraba, aile ziyareti için vize başvurusunda kullanılacak pasaportun 10 yıl içinde çıkarılmış olması gerekir. Kişilerin Hollanda ziyaretinden döndükten sonra en az 6 ay geçerli olan, vize basım işlemlerinin gerçekleşmesi için en az 2 boş sayfası bulunan bir pasaport olması önemlidir.

Uluslararası evlenme kayıt örneğinde Hollanda vatandaşı eş ile ilgili bilgiler de yer almalıdır. Kişi 18 yaşından küçük bir birey ise anne ve babasının onayladığı orijinal bir belge bulunmalıdır. İki eş için de uluslararası doğum kayıt örneği, Hollanda doğum belgesi, kişinin dil bildiğini gösteren bir belge, daha önce evlilik yapan kişilerin boşandığına dair belge, oturma izni, kimlik kartı ve pasaport bulunmalıdır.

Yerleşim Uyum Vizesi Ne Anlama Gelir?

Oturma iznine başvurmak için MVV’ye ihtiyaç vardır. Hollanda’da üç aydan fazla yaşayacak olanların bu vizeyi alması gerekir. Hollanda aile birleşim uyum sınavı Hollanda dilinde gerçekleşen sözlü bir sınavdır. Adaylara Hollanda bilimleri ile ilgili çeşitli sorular sorulur. Bunun yanında Hollandacaya hakim olup olmadıkları ile ilgili de bir sınav yapılır.

İlk sınavda Hollanda dilini dinleme ve konuşma ile ilgili sınav yapılır. Adayların telaffuzlarının yanında cümle yapısı ve kelime bilgisi test edilir. Cümle tekrarlama, kısa cevaplar, kelime karşıtları, hikâye tekrarlama gibi sınavlar yapılır.

Hollanda aile birleşim uyum sınavı ikinci bölümünde adayların okuduğunu anlama becerisi sınava tabi tutulur. Adayların Hollandaca bir metin okuması ve okuduğunu anlaması gerekir.

Hollanda aile birleşim uyum sınavı Üçüncü bölümde ise adaya Hollanda tarihi ile ilgili sorular sorulur. Adaylara Naar Nederland filminden 100 adet resim gösterilir. Her fotoğraf ile ilgili bir soru sorulur. Bu sınava kurumumuz ile hazırlanarak bu sınavı kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Kurumumuz kişilerin 20 gün içinde bu sınava en iyi şekilde hazırlanmasını sağlar.

Hollanda Aile Vizesi Süresi

Hollanda Aile Vizesi sayesinde kişiler Hollanda’ya gittikleri zaman buradaki akrabalarının oturma izninden faydalanırlar. Bu sebeple akrabanın kaldığı süre kadar Hollanda’da kalabilirler. Oturma izni çoğunlukla 5 yıl kadar verilir.

Hollanda aile Vizesi ile Hollanda’da Çalışılır Mı?

Hollanda aile vizesi alan kişiler oturma iznindeki gibi ailesi ile aynı haklara sahip olur. Bu durum iş için de geçerlidir. Hollanda aile vizesi ile buraya gidenler Hollanda’da çalışabilirler.

Hollanda’da kişilerin evli olmadığı partnerine katılması için kişilerin arasındaki bağın uzun süreli olduğunu kanıtlaması gerekir. Bunun yanında iki tarafın da 21 yaşından büyük olması önemlidir. Partnerlerden biri Hollanda vatandaşı olmalıdır. Partnerin Hollanda’da yaşayan diğer kişinin sponsoru olması istenir.

Daha pek çok hizmetimizden yararlanmak için firmamıza hemen ulaşabilirsiniz!

0 531 504 36 09 

Diğer İş Ortaklarımız ;

www.doratercume.com

www.tercumix.com

www.deutschstube.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×