Almanca A1 Sertifikası Nasıl Alınır?

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1, yetişkinlere yönelik bir Almanca sınavıdır. Bı sınav çk basit seviyede Almanca bilgisini teyit eder. Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesinin (GER) altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinin birinci basamağına (A1) denktir.

BU SINAVI GEÇMENİZ NE ANLAMA GELİR?

  • Kişiler ile yavaş ve anlaşılır bir biçimde konuşurlarsa, onlarla basit düzeyde iletişim kurabilirsiniz.
  • Normal hayatta sıklıkla kullanılan ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz.
  • Kendi hakkınızda ve başkaları hakkında kısa bilgiler verebilirsiniz, başka kişilere durumlarıyla ilgili (örn. nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları ya da nelere sahip oldukları) sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara cevap verebilirsiniz.

Almanca A1 Sınavı veya Almanya A1 sınavı kursiyerleri öncelikle eğitimlerine başlamadan önce iyi bir öğretmen yada iyi bir kurs bulmaları gerekiyor. Daha sonra ise düzeli çalışmalar ile kısa sürede A1 sertifikası almak çok kolaydır.

Temel seviyede Almanca eğitimi için ortalama 150 tane fiil bilmek hayli hayli iş görecektir. Zamanlar kısmında ise Şimdiki zaman , Gelecek zaman, ve Perfekt geçmiş zamanı bilmek gerekmektedir.

Almanca A1 Sınavı mektup ve form yazma

öğrencileri fazlasıyla zorlamaktadır. Lakin belirtilen sayıda fiil ve zaman öğrenilirse bu öğrencileri hızlı şekilde geliştirecek ve yazı yazmalarını sağlayacaktır.

Mektup yazabilmeniz için sizinle mektup örneklerini paylaşıyoruz;

A1.-MEKTUP-ÖRNEKLERİ

Mektup yazma kısmı ile ilgili bir çok örnek mektup internet ortamında mevcuttur. Google ‘de yada Facebook gibi ortamlarda arama yapılarak bu mektuplara ulaşılabilir. Kelime seviyenizi belli bir oranda yükseltmeniz için size aşağıda kullanmanız gereken kelime listesini veriyoruz.

A-1.1-KELİME-LİSTESİ

A1 Sınavı Konuşma Bölümü

Konuşma bölümü sınavı bir kaç Goethe için bir kaç öğrenciyle birlikte gireceğiniz ve karşılıklı bir birinizle iletişime geçeceğiniz bir bölümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×