Almanya Vize Başvurusu İşlemlerinde Vizelazığ Yanınızda!

Almanya vize başvurusu, Türkiye’de bulunup yurtdışına gitmek isteyen vatandaşlar tarafından sıklıkla yapılan bir işlemdir. Almanya, 1960’lı yılların başından itibaren en çok Türkiye göçmeninin ikamet ettiği ülke olmasından dolayı yoğun bir yönelim görmektedir. Her ülke gibi, doğal olarak Almanya’nın da göçmenlerde aradığı çeşitli şartlar mevcuttur. Yani her talep eden kişinin Almanya’ya giriş sağlayabilmesi mümkün değildir.

Vizelazığ kurumu olarak bizler ise vatandaşlarımızı hem Almanya’daki yeni hayatlarına hazır hale getirmek için hem de Almanya aile birleşim vizesi veya daha başka vizelere kolaylıkla başvuru yapabilmelerini sağlamak için çalışmaktayız. Vize işlemlerinin zamanlama ve hukuki prosedürlere uygunluk bakımından çok önemli olduğunu bilen vatandaşlarımız da bu gibi işlerinde hiç riske girmeyerek bizim konsolosluk – vize hizmetlerimizi talep etmektedir.

Başvuruların doğru zaman dilimlerinde yapılmaması, eksik evraklar ile başvuru gerçekleştirilmesi, Almanya konsolosluğunun başvurularda dikkat edecek olduğu detayların yeteri kadar iyi bilinmemesi gibi durumlar başvuru sahipleri için sıkıntı ortaya çıkarmaktadır. Buna benzer sorunları yaşamak istemeyenler ise Vizelazığ’dan danışmanlık hizmeti alarak diplomatik başvuru sürecini kolay, rahat ve en hızlı şekilde atlatabilmektedir.

www.vizelazig.com ile kusursuz hizmete ulaşın

Almanya Aile Birleşim Vizesi Başvurusu İçin Vizelazığ Ne Gibi Bir Hizmet Sunuyor?

Vizelazığ kurumu, hem Almanca dil eğitimi hem de Almanya resmi makamlarına resmi başvuru aşamalarının tümünde etkin olarak müşterisinin yanında yer alır. Amaç ise müşteriye Almanca öğretip ondan para kazanmak değil, müşteriyi hayallerine kavuşturmak için onunla beraber çaba göstermektir. Vizelazığ bu yönüyle diğer pek çok kurs ve danışmanlık firmasından ayrılır.

Almanya vize başvurusu iDATA adlı elektronik sistem aracılığı ile gerçekleştirilebilse de asıl başvuru faaliyetleri ilgili makama evrak teslimi yapma şeklinde gerçekleşecektir. Bu sebepten dolayı, gereken evrakların hazırlanması konusunda Vizelazığ gibi donanımlı ve bilgili bir firmadan danışmanlık hizmeti alınması kesinlikle tavsiye edilmektedir. Ayrıca firmamızın sunduğu Almanya vize başvurusu işlemleri şu aşamalardan meydana gelir:

  1. Müşteri adaylarımız, aile birleşim kanunu kapsamında Almanya’ya yerleşmek ve oradaki aile fertleri ile birlikte yaşamak için dil öğrenme kararı alırlar. Geçerli sertifikasyon programlarında en az A 1 düzeyi dil bilgisine sahip olunduğunu belgeleme şartından dolayı, bu müşteriler Almanca A 1 dil kursu hizmetimizi tercih etmektedir.
  2. A 1 seviyesi, dil öğrenme basamaklarının başlangıcı sayılır. Yani bu seviyede dil öğrenmek, söz konusu dilin detaylarından çok temel kavramlarını öğrenmek anlamına gelir. Halk arasında “derdini anlatacak kadar dil bilme” şeklinde adlandırılan A 1 seviyesi çok kolay görünse de titiz bir çalışma gerektirir.

Uzman eğitimci kadromuz ile tüm kursiyerlerimizi en kısa sürede bu seviyenin yetişmiş Almanca kullanıcıları haline getiririz.

  • Almanya aile birleşim vizesi başvurusu için gerekli olan belgelerin en başında, Almanya’daki insanlar ile aktif iletişim kurulabileceğini belgeleyen A 1 dil sertifikası yer alır. Yani Almanca A 1 sertifikasına sahip olmayan herhangi bir kimsenin bu ülkeye yerleşmesi mümkün sayılmaz.

Ayrıca bu sertifika, TELC ya da Goethe Institut gibi onaylı kurumların sınavlarına girerek alınır. Söz konusu kurumların sınav formatlarına hakim olan Vizelazığ kurumu ise tüm müşterilerini bu sınavlara en uygun şekilde hazırlar.

  • Almanca A 1 sertifikası almak için ilgili sınavlara giriş yapan fakat başarılı olamayan müşteriler için, başarılı olacakları zamana kadar ücretsiz eğitim sunulur. Yani Almanca A 1 kursu için Vizelazığ’ı seçenler, başlangıçta yapacak oldukları tek bir ödeme ile en kaliteli hizmeti almış olur.
  • Kursiyerin ilgili sınavı geçmesi sağlandıktan sonra, Vizelazığ’ın başvuru işlemleri ekibi tarafından bu kursiyere ait çeşitli belgeler hazırlanır. Daha sonra, Almanya konsolosluklarının talep edebileceği tüm belgeler güncel şekilde araştırılarak evrakların yeterliliği kontrol edilir. Eğer varsa, eksik evraklar kursiyerden talep edilerek en kısa süre içinde başvuru paketi hazırlanmış olur.
  • Almanya vize başvurusu için tüm yönlendirmeler, en detaylı şekilde kursiyere aktarılır. Gerekli eğitimi alan ve hazırlaması gereken tüm belgeler Vizelazığ kurumu tarafından temin edildikten sonra yönlendirmelere uygun şekilde başvuruyu ilgili kursiyer gerçekleştirir. Çünkü resmi makamlara bizzat başvuru yapma şartı söz konusudur.
  • En nitelikli A 1 eğitimini alan ve gerekli sertifikayı temin eden kursiyerlerimiz, tamamen Vizelazığ ekibi tarafından toplamış olan belgeleri ile birlikte Almanya konsolosluğuna başvuru yapar. Bu sebepten dolayı, başvuru sürecinde herhangi bir aksama, yanlışlık ya da stres meydana gelmemiş olur.

Almanya Aile Birleşim Vizesi İçin Gerekli Belgeler Hangileridir?

Almanya vize başvurusu için gerekli belgeler ilgili konsolosluğa teslim edilmesi gereken bazı evraklardan oluşur. İnternet üzerinden bu konuda geçmiş yıllara ait olan pek çok bilgiye ulaşmak mümkündür. Fakat kanuni prosedürlerin kolay değişebilirliği, sunulan konsolosluk hizmetlerinde yaşanan revizeler ve Almanya’nın göçmen politikaları, başvuru için gereken belgelerin sürekli farklılık göstermesine yol açabilir.

Dolayısıyla Almanya’ya vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız, internet sitelerinde yer alan çeşitli bilgileri dikkate almamalıdır. Çünkü bu bilgilerin her zaman güncel kalması yani başvuru yapılacak her zaman dilimi için geçerli olabilmesi mümkün sayılmaz. Eğer Almanya vize başvurusu yapmak için izlenmesi gereken adımları merak ediyorsanız aşağıdaki telefon numarası aracılığı ile tarafımızdan bilgi alabilirsiniz:

“Noter Onaylı Pasaport Tercümesi Yaptırmak İstiyorum” Diyorsanız En Kaliteli Hizmet Vizelazığ’da

Noter onaylı pasaport tercümesi, yurtdışı makamlarına vize başvurusu yaparken gerekli olan bir işlemdir. Tercüme faaliyetleri son derece kaliteli ve güvenilir olan Vizelazığ, Almanya aile birleşim vize başvurusu yapmak isteyenlerin tüm evraklarını en kısa sürede tercüme eder. Dolayısıyla başvuru süreçlerinde fazladan süre harcama riski ortadan kaldırılmış olur.

Deneyimsiz tercüme firmalarının verdiği hizmetlerde en sık görülen eksiklik, söz konusu tercüme hizmetlerindeki aksamalardır. Müşterinin taleplerini yakından tanıyan ve başvuru sürecinin nasıl işlediğini iyi bilen Vizelazığ kurumu, herhangi bir gecikme meydana gelmeden tüm evrakların tercümesini sağlayabilir.

Bununla birlikte Vizelazığ tarafından sunulan tercüme hizmetleri son derece ucuzdur. En kaliteli seviyede olan evrak tercüme hizmetlerinin, piyasa geneline kıyasla çok ucuza verilmesi de firmanın cömertliğini göstermektedir. Almanya vize başvurusu yapmadan önce gerekli olan tüm yeterliliklere ulaşmak ve resmi işlemleri en çabuk şekilde halletmek istiyorsanız, Vizelazığ ihtiyacınız olan her donanımı sağlamaya yetecektir.

Konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi bize ulaştırmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×