Almanya Aile Birleşim Vizesi ve Almanca Kursu İçin Vizelazığ Size Yeter!

Vizelazığ, Almanya aile birleşim vizesi için kurs hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız, kalitesiyle en kısa sürede A 1 dil yeterliliğini sağlayabilir. Alanında son derece deneyimli olan dil eğitmenlerimiz, yüzde yüz başarı garantisi verilen programlar kapsamında sizleri iyi bir Almanca konuşmacısı haline getirir. Elazığ Almanca kursu seçenekleri arasında Vizelazığ kadar çabuk ve titiz çalışan başka bir kuruma rastlayabilmeniz çok zordur. Çünkü her kurum Vizelazığ kadar iddialı olamamaktadır.

Almanya’ya yerleşebilmek için vize alma sürecinde bulunanlar, kursumuz sayesinde gerekli dil yeterliliği sağlayabileceği gibi resmi işlemlerini de kolaylıkla halledebilirler. Çünkü Vizelazığ sadece kurs hizmeti sunmayıp, kursiyerlerinin resmî işlerini de onlar yerine gerçekleştirebilen bir kurumdur. Temel misyonumuz tüm müşterilerimiz için en kaliteli, en fazla ve en çabuk hizmeti sunmaktır. Bu sebepten dolayı tüm vize işlemlerinizde Vizelazığ’a güvenebilirsiniz.

www.vizelazig.com
www.vizelazig.com

Almanya Aile Birleşim Vizesi Nasıl Alınır?

Elazığ ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımızın pek çoğu, genel olarak Almanya aile birleşim vizesi için yoğun bir talep halindedir. Öncelikle söz konusu vize türünün ne olduğunu açıklamak gerekirse, aile birleşim vizeleri farklı ülkelerde yaşayan aile bireylerinin bir araya gelmesini sağlar. Örneğin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir kimse, Almanya’da ikamet eden bir kimseyle evlilik yapmışsa onun yanına yerleşme hakkına sahip olur.

Fakat söz konusu yerleşimin sağlanabilmesi için Almanya Federal Cumhuriyeti’nin aradığı birtakım şartlar sağlamak gerekir. Bu şartların birincisi, en az A 1 düzeyinde Almanca bilme zorunluluğudur. Yani “Almanya’ya gitmek için Almanca bilmek şart mı?” sorusuna en kısa yanıt olarak, A 1 seviyesinde Almanca bilmenin şart olduğunu söylemek mümkündür.  

Vizelazığ gibi donanımlı ve yeterli bir kurstan Almanca eğitimi alan kişiler, daha sonra vize başvurularında geçerli sayılabilecek bir sertifikayı temin etmek için bazı kurumlarda sınava girmek zorundadır. Türkiye’de en çok tercih edilen Almanca dil yeterlilik sınavı ise Goethe Institut tarafından gerçekleştirilir.  İlk şart olarak A 1 seviyesinde dil yeterliliği belgesini alanlar, Almanya aile birleşim vize başvurusu için yapılacakları aşağıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilir:

Almanca Kursuna Gitmeden Aile Birleşim Vizesi Alınabilir Mi?

Almanca kursları, Almanya’ya gidebilmek için gerekli olan sertifikaları sunmaz. Sadece ilgili sertifikaları alabilmek için kursiyerleri belli bir düzeye ulaştırır. Yani Almanca kursu Elazığ ya da daha başka şehirlerden Almanya’ya gidecek kişiler için olmazsa olmaz bir öneme sahiptir. Bununla birlikte, Goethe Institut ya da TELC tarafından düzenlenen sertifika sınavlarına katılabilmek için herhangi bir kursa gitmiş olma şartı yoktur. Fakat kurslara giderek Almanca hakkında programlı bir şekilde eğitim alınması başarıyı garanti edecek bir durumdur.

Almanya’ya gidebilmek için en az A 1 düzeyinde dil bilmek gerektiği için pek çok insan kurs eğitime gerek duymayabilir. Örneğin bir sözlük ve birkaç eğitim kitabı satın alarak Goethe Institut sınavlarına hazırlanan çok sayıda vatandaş mevcuttur. Fakat Almancayı en etkin ve kullanılabilir şekilde öğrenmek isteyerek akıllıca davranan ve Vizelazığ’ı tercih edenler mutlaka daha başarılı olmaktadırlar.

Almanca A 1 Konuları Nelerdir?

Almanya aile birleşim vizesi almak isteyenler için verdiğimiz A 1 seviyesindeki eğitimler, belli konu başlıklarından meydana gelir. Bu konu başlıkları, güncel olarak her zaman takip ettiğimiz resmî sertifika sınavlarının içeriğine göre değişim gösterebilse de çoğunlukla şöyledir:

 • Alphabet – Alfabe (Almancada kullanılan alfabe ile Türkçede kullanılan alfabe arasında bir fark yoktur. Sadece “β” yani çift “S” sesi veren “Eszett” harfi farklılık gösterir.)
 • Zahlen – Rakamlar, sayılar
 • Persönlice İnformationen – Kişisel bilgiler
 • Familie – Aile hakkında bilgiler
 • Wohnen – İkamet edilen yer hakkında bilgiler
 • Beruf – Meşgul olunan meslek
 • Freizeit – Boş zamanlarda meşgul olunan hobiler hakkında bilgiler
 • Kleidung – Kıyafetler
 • Uhrzeit – Saat durumu hakkında bilgiler
 • Monats – Aylar
 • Wochentage – Haftanın günleri

Almanca için A 1 seviyesindeki eğitimler genel olarak bu konu başlıkları üzerinden verilir. Almanya vize başvurusu yapacak olan herkes, ilgili konularda yeteri kadar eğitim görmeli ve dil bilgisini belgelemelidir. Bunun için ise Vizelazığ yüzde yüz başarıyı garanti etmektedir.

Almanya Vizesi 2021 Yılında Nasıl Alınır?

Almanya ve daha başka ülkeler, Şubat – Mart 2020 döneminde yaygınlaşan COVID 19 salgınından dolayı vize işlemlerini erteleyebilmektedir. Örneğin söz konusu ülkenin vize başvuruları, Türkiye’de tam kapanma süreci dahilinde geçen 4 Mayıs – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında kapatılmıştı. Aynı şekilde, bundan sonra alınacak kapanma kararları da vize başvuru şartlarını etkileyebilir.

Almanya’dan vize alabilmek için yapılması lazım olan şeyleri merak eden herkes, internet üzerinde bu konuya dair araştırmalar yapsalar da kesin bilgilere ulaşmaları zordur. Çünkü kanuni yönetmelikler ve söz konusu ülkenin aradığı vize başvuru şartları değişime açıktır.

Almanya’nın çok fazla dış göç alması da bu yönetmeliklerin sürekli olarak revize edilerek iyileştirilmesine yönelik çalışmaları artıran bir unsurdur. Eğer “2021’de Almanya vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı bizde! Konu hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak için aşağıdaki iletişim adreslerinden herhangi biri ile irtibat kurabilirsiniz:

 • Vizelazığ Merkez Ofisi Telefon Numarası: 0 424 212 59 00
 • Vizelazığ Kovancılar İlçe Ofisi Telefon Numarası: 0 424 611 31 23
 • Vizelazığ Palu İlçe Ofisi Telefon Numarası: 0 424 711 52 26

Bunlarla birlikte 0 531 504 36 09 numaralarına 7 gün 24 saat ulaşmak da mümkündür.

Almanya Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Almanya aile birleşim vizesi ya da diğer kapsamlarda bulunan çeşitli vizeler için başvuru yapmak, uzun ya da kısa süren bir evrak hazırlama aşamasını ifade eder. Bu evrakların eksiksiz, doğru ve güncel prosedürlere tamamen uygun olması en önemli şarttır. Eğer geçersiz evraklarla başvuru yapılırsa, başvuru sahiplerinin tüm emeği boşa gidebilir. Almanya vize randevusu 2021 yılında sıklaşan tam kapanma süreçleri ve diğer COVID 19 tedbirleri kapsamında biraz karmaşık hale gelmiştir. Örneğin COVID 19 öncesindeki dönemde, Türkiye’de hizmet veren Almanya konsoloslukları kesintisiz olarak çalışabilmekteydi. Fakat tedbirlerin ortaya çıktığı pandemi dönemi, zaman zaman vize başvurularının aksamasına ya da kabul edilmemesine yol açmaktadır. Bu sebepten dolayı, başvuruların nasıl ve ne zaman gerçekleştirileceğine dair en güncel bilgileri ve danışmanlık hizmetini Vizelazığ kurumundan almanız tavsiye edilir.  

Diğer İş Ortaklarımız:

www.tercumix.com

www.deutschstube.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×