“Avrupa Vizesi Nasıl Alınır?” Diye Soruyorsanız Cevap www.vizelazig.com

Avrupa vizesi sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının değil; dünyanın farklı pek çok ülkesinden binlerce kişinin elde etmek istediği bir evraktır. Bu durum, Avrupa ülkelerinde ikamet etmenin ya da belli bir süre dahilinde tatil yapmanın sağladığı avantajlardan kaynaklanır. En kısa zamanda Avrupa ülkelerini ziyaret etmek isteyenler, vize talep etmeyen ülkeler hakkında araştırma yapıyor olabilir. Fakat diplomatik başvuru süreçlerine dair resmi prosedürlerin zaman içinde değişim gösterebileceğini unutmamak lazımdır.

Avrupa seyahati için vize alma işlemleri konusunda sizin için süreç yönetimi gerçekleştirmemiz mümkündür. Vize başvurusu için ilgili kurumun talep ediyor olduğu evraklar, başvurunun hangi kuruma ne şekilde yapılacağı; başvuruyu geçersiz hale getirebilecek küçük fakat çok ciddi hatalar ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Vizelazığ’ın vize başvuru ekipleri aracılığıyla her türlü işiniz kolay bir şekilde hallolacaktır. İnternet üzerinden çeşitli aramalar gerçekleştirip “Almanya vizesi nasıl alınır?” gibi ifadeleri aratmayın! Vizelazığ firmasına ulaşın ve en güncel bilgileri edinin!

Avrupa’ya Nasıl Gidilir? Türkiye Vatandaşlarını Vizesiz Olarak Kabul Eden Avrupa Ülkeleri Hangileridir?

Yakın bir zamanda Avrupa’ya gitmek istiyor fakat başvuru yapma sürecine dair kaygılar yaşıyorsanız; daha fazla sıkıntı çekmeyi bırakıp Vizelazığ kalitesine güvenebilirsiniz. Avrupa vizesi temin edebilmeniz için gerekli olan dil yeterliliklerini sağlamanızdan evrak toplama sürecine kadar her aşamada yanınızda bulunuyoruz.

Bununla beraber Avrupa’ya seyahat etme veya söz konusu ülkelerde ikamet etme durumu değişken şartlara bağlıdır. Yani bu zamana kadar tedavülde olan vize alma şartları, daha sonraki süreçte değişim gösterebilir. Avrupa vize şartları genel olarak şu faktörler ile yakından ilişki içerisinde bulunur:

 • Ülkeler arasında imzalanmış olan yeni mutabakatlar
 • Uluslararası ilişkilerin genel durumu
 • Ülke liderleri arasındaki şahsi problemlerin siyasi etkileri
 • Ekonomik krizler ve yaptırımlar

Söz konusu durumların vize sürecine ciddi ölçüde etki ettiğinden söz etmek mümkündür. Ayrıca askeri krizler, diplomasi problemleri ya da ülkeler arasında gelişen yeni dostluklar; vize sürecine önayak olan konsolosluk makamlarının durumunu belirler. Örneğin iki ülke arasında anlaşmazlık ortaya çıkmış ise bu ülkeler konsolosluk memurlarını geri çağırabilir. Yani bir ülkeye resmi ve legal yollardan giriş yapabilmek istiyorsanız; öncelikle vatandaşı olduğunuz yerin o ülke ile iyi ilişkilere sahip olması gerekir. Aksi halde başvuru yapılabilecek bir makam bulamamanız mümkün olacaktır.

Uluslararası ilişkiler dalında önemli analizleri, çalışmaları ve kritik incelemeleri bulunan Vizelazığ; hangi ülkelere kolaylıkla gidebilecek olduğunuzu ya da hangi ülkeler için yakın zamanda vize alamayacağınızı tahmin edebilir. Avrupa vizesi hakkında, cevabını merak ediyor olduğunuz her sorunun detaylı bir biçimde cevaplanması mümkündür. Tek yapmanız gereken şey, bizlerle irtibat kurmak ve söz konusu hizmetler için firmamızı tercih etmektir.

Vizesiz Avrupa Ülkeleri Hangileridir? Avrupa Vizesiz Ziyaretçi Kabul Ediyor Mu?

Avrupa vizesiz olarak giriş yapabileceğiniz bir bölge değildir. İster normal bir vatandaş olsun, ister bir ülkenin cumhurbaşkanı ya da kralı / kraliçesi olsun; Avrupa ülkelerine giriş yapabilmek için vize almak şarttır. Fakat vizenin süresi, işlevi ya da kapsamı gibi detaylar, başvuru sürecinin farklılık göstermesine yol açabilir. 

2021 Yılı itibariyle 27 ülkenin üye olduğu Avrupa Birliği, diplomatik açıdan adeta tek bir ülke konumuna sahiptir. Bu birliğe dahil olan ülkelerden herhangi birine giriş yapabilmeniz için; sağlanması mutlaka gereken bazı şartlar mevcuttur. Söz konusu şartlar, ilgili AB ülkesinin dışında kalan diğer ülkeleri de kapsar. Halk arasında Avrupa vizesi olarak adlandırılan vize türü, esas olarak Schengen vizesidir. Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Fransa, İtalya gibi pek çok Avrupa ülkesine seyahat edebilmenin temel şartı bu vizeyi temin etmektir.

Avrupa ülkeleri arasında bulunuyor olsalar da; Avrupa Birliği’ne katılım göstermeyen bazı ülkeler mevcuttur. Birleşik Krallık (İngiltere ve İskoçya), Norveç, Bosna & Hersek, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk gibi çok sayıda Avrupa ülkesi, AB’ye mensup değildir. Bu sebepten dolayı söz konusu ülkelere seyahat etmek için Schengen vizesi almaya gerek yoktur. Fakat Schengen vizesine gerek olmaması, ilgili ülkelere vizesiz giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Bu ülkelerin her biri kendi açısından geçerli gördüğü vize alma şartlarının karşılanmasını bekler.

Schengen Vizesi Ne İşe Yarar? Schengen Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Schengen vizesi, Avrupa Birliği sınırları içerisinde kalan tüm ülkelere seyahat edebilmenizi sağlar. Bu vize türü herhangi bir ülkeye ait olmayıp; tüm birliğin ortak vize belgesidir. Yani Avrupa vizesi, genel olarak Schengen’in ta kendisi sayılır. Schengen sayesinde seyahat edebileceğiniz ülkeler ise şunlardır:

 1. Almanya
 2. Fransa
 3. İspanya
 4. Portekiz
 5. İtalya
 6. Avusturya
 7. Belçika
 8. Hollanda
 9. Finlandiya
 10. İsveç
 11. Hırvatistan
 12. Romanya
 13. Slovenya
 14. Slovakya
 15. Polonya
 16. Macaristan
 17. Bulgaristan
 18. Yunanistan
 19. Çekya (Eski adıyla Çek Cumhuriyeti)
 20. Estonya
 21. Letonya
 22. Litvanya
 23. Lüksemburg
 24. Danimarka
 25. İrlanda
 26. Malta
 27. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (Türkiye Cumhuriyeti’nin kontrolünde bulunan Kuzey Kıbrıs dahil değildir.)

Bu ülkelerden herhangi birine rahatlıkla giriş yapabilmek istiyorsanız; sağlanması gereken şartları Vizelazığ aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Avrupa vizesi almak için en doğru adres olduğumuzu iddia ediyor ve sizi bekliyoruz!

Avrupa Vizesi Ne Kadar?

Avrupa vizesi harç ücreti olan bir evraktır. Yani ücretsiz olarak yabancı ziyaretçilerin Avrupa’ya giriş yapabilmesi mümkün değildir. Fakat Euro ile Türk Lirası’nın arasında görülen çeşitli değer değişimleri; bu harçların farklılık göstermesine yol açan bir faktördür. Avrupa vizesi ile alakalı olarak internet üzerinde güncel fiyat bilgilerine rastlamak pek mümkün sayılmaz. Çünkü vize ücretleri daima değişime açık olan meblağları ifade eder. Bu konuya dair son dakika gelişmelerinden haberdar olmak ve tedavüldeki son ücretlendirmeleri öğrenmek istiyorsanız; Vizelazığ ile irtibat kurmanız tavsiye edilir. 

Avrupa Vizesi Alma İşlemleri İçin Vizelazığ Kurumuna Nasıl Ulaşılır?

Başta profesyonel dil eğitimleri olmak üzere pek çok hizmet veren kurumumuz; dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz bir kurumdur. Avrupa vizesi almak isteyen ve bu süreçte çabukluğa önem veren tüm vatandaşlarımız; sadece bir telefon kadar uzakta olan Vizelazığ’a kolayca ulaşım sağlayabilir. Arayabilecek olduğunuz iletişim numaralarımız ise şunlardır:

 • 0 531 504 36 09
 • 0 424 212 59 00

Bu numaraları arayarak vize süreci hakkında dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Kaliteli hizmetlerimizi almak için gecikmeyin! www.vizelazig.com her zaman yanınızda.

Diğer İş Partnerlerimiz

www.tercumix.com

www.deutschstube.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×