Avusturya’da Üniversite okumak için …

Avusturya’ da Üniversite okumak için 2019 yasası ile getirilen değişiklikle başvuru esnasında, başvuru dosyanızda A2 Almanca bilginizi kanıtlayacak bir sertifika bulunmalıdır.

-Goethe Sertifikası  A2
-Telc Almanca Sertifikası A2
-Alman Dili Sertifikası DSD1
-Avusturya Entegrasyon Fonu A2 (ÖIF)
-Avusturya Dili Diploması A2 (ÖSD)
-Avusturya Üniversitesi Dil Sertifikası A2
Bu sertifikalar 2 yıldan daha eski olmayacak(Sınav tarihinden itibaren)
 

VİYANA ÜNİVERSİTESİ


Avusturya’da Üniversite okumak için, 1365 yılında Herzog İV. Rudolf tarafından kurulmuş olan Viyana Üniversitesi, Avusturya`nın en eski Üniversitesi olup, bunun yanı sıra Avrupa’nın da en eski ve köklü üniversitelerinden biridir. Üniversite hatırı sayılır ölçüde üne sahip Nobel Ödülü almış birçok bilim adamı yetiştirmiştir.

Viyana Üniversitesi 180 bölüme sahip olup, 55 lisans, 109 master, 4 Diploma programı ve 12 hekime programı mevcuttur. Kayıtlı aşağı yukarı 93.000 öğrencisiyle, 9600 çalışanı, 6700 den çok bilim adamı ve akademisyeniyle Avusturyanın en büyük, Avrupanın da en büyük eğitim ve öğretim veren kurumlarından biridir. Üniversite bünyesine bağlı kurumlar 60 farklı yerde eğitim vermektedir. 355 tane Üniversite ile iş birliği içerisinde olan Viyana Üniversitesi, toplam öğrenci sayısının %29 lük dilimini uluslararası öğrencilerin oluşturduğu 138 farklı ülkeden gelen öğrenciyi bünyesine kabul edip, eğitim amaçlı fırsat sağlamaktadır.

Avusturya’da Üniversite okumak için, Bir çok kez dünyanın ilk 100 prestijli Üniversitesi arasına giren Viyana Üniversitesi, şu anda “Academic Ranking of World Üniversities” in belirlemiş olduğu dünya listesinde 151. sırada bulunmaktadır. (http://www.shanghairanking.com/de/World-University-Rankings/University-of-Vienna.html)

VİYANA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ


Avusturya’da Üniversite okumak için, Kral Franz II tarafından 1815 yılında ”Polytechnisches Institut in Wien” adı altında kurulan okul, Avrupa’nın en etkin yöntem Üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Hem Avrupa içinde hem de uluslarası araştırmalarını 201 yıldır sürdüren okul, güncel teknolojik gelişmeleri içeriğindeki öğrencilere transfer etmektedir.

Viyana Teknik Üniversitesi 1818 yılında bugün konuşlandırılmış yeri ve bunun yanı sıra Viyana’nın merkezi olan Karlsplatz’ta bulunmaktadır. Ulaşım olarak bir öğrencinin erişebileceği en basit noktadadır. İçerisinde yapılan fuarlarla, Avusturya genelinde ve global ölçekli birçok dünya devi firmayla ortak projeleri mevcuttur. Bu bağlamda uluslararası alanda prestij sahibi ve tanınmış bir üniversitedir. Avrupa ve dünya genelinde 50 üniversite ile ortak çalışmaları bulunmaktadır ve erasmuş ve sokrates uygulamaları vasıtasıyla yurtdışından birçok öğrenci kabul etmektedir.

Avusturya’da Üniversite okumak için, Adından da anlayabileceğiniz gibi Viyana Teknik Üniversitesi’nin eğitim uygulamalarını ağırlıklı olarak mühendislikler oluşturur. Bünyesinde 21 Bachelor ve 41 tane Master programı mevcuttur.

2015 verilerine göre, 9750 sı yabancı öğrenci olmak suretiyle toplam 30.380 öğrenci Viyana Teknik Üniversitesi’nde öğrenim görmektedir.

Üniversite dünyaca isim yapmış bilim adamları, mühendisler ve mimarlar yetiştirmiştir. Dünya sıralamasıda 197. sırada bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×