Noter Onaylı Yeminli Tercüme 2021 Vize Başvurusu için Önemli mi?

Noter Onaylı Yeminli Tercüme Hizmeti

Vize başvurusu yaparken Konsolosluk tarafından istenen belgelerinizin noter onaylı yeminli tercüme hizmeti ile çevirisinin yapılması gerekmektedir. Özellikle resmi belgelerin aslının teslim edilmesi mümkün olmayacağı için aslı gibi geçerliliğe sahip bir nitelik sağlayan noter onaylı yeminli tercüme ettirmeniz gerekmektedir.

Bu işlem için yetkili tercüme ofislerine başvuru yapabilirsiniz. vizelazig.com  ile kısa sürede vize başvuru evraklarınızın noter onaylı yeminli tercüme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Noter Onaylı Yeminli Tercüme Nedir?

Özellikle resmi kurumlar tarafından istenen kimlik, öğrenim belgesi, evlilik belgesi ya da finansal durumunuzu gösteren belgelerin yeminli tercümanlar tarafından çeviri işlemlerinin yapılıp noter onayı alınması istenmektedir. Belge sahtekarlığının önüne geçmek amaçlı istenen bu işlem için Tercumix yeminli tercümanlarımız hizmet vermektedir.

Noter Onaylı Tercüme Nedir

Resmi kurumlara verilecek olan belgeler için noter onaylı tercüme talep edilmektedir. Konsolosluk işlemlerinde ya da başka bir ülkenin resmi kurumlarına verilecek olan belgelerde ise noter onayı dışında Apostil onayı da şart koşulabilmektedir. Yeminli tercüme hizmeti alırken noter onaylı ya da apostil onayı gerekliliği hususunda bilgileri de iletmeniz işlem sürenizin daha kısa ve doğru olmasına fayda sağlayacaktır.

Noter onaylı tercüme işleminin mutlaka yeminli tercüman tarafından yapılması gerekmektedir. Yeminli tercüman vasıtası ile çevrilen resmi belgeler üzerinde yapılacak noter onayı sayesinde belgenin resmi kurumlarca kabulü sağlanabilir.

Noter Onaylı Tercüme Nasıl Olur?

Yeminli Tercüme Hizmeti

Resmi kurumlar vasıtası ile talep edilen, çoğunlukla resmi belgelerin yeminli tercüme edilmesi sonrasında noter tarafından aslına uygun olduğunun ispatıdır. Tercüme işleminin mutlaka yeminli tercüman tarafından yapılması gerekmektedir. Belge üzerinde hem yeminli tercüman hem de noter imza ve kaşesi olmak zorundadır.

Noter onaylı çeviri ihtiyaçlarınızda Tercumix olarak sizlere yüzlerce dilde çeviri hizmeti verebiliyoruz. Kısa süre içerisinde iletilen tüm belgelerin yeminli tercüman ekibimiz tarafından tercüme işlemi yapılmakta, noter onayı alınarak noter onaylı yeminli tercüme hizmetimizi tamamlıyoruz.

Noter Onaylı Tercüme Nasıl Yapılır?

Vizelazig Tercüme ofisine iletilen belgenin yeminli tercüman tarafından çeviri işlemi yapılarak imzalanıp kaşelenmesi gerekmektedir. Daha sonra bu belge noter tarafından onaylanmak amacı ile imzalanarak kaşelenmelidir.

Noter onaylı tercümeler sayesinde evraklar resmiyet kazanmakta ve ister yurtiçi isterse de yurtdışı kurumlarda aslı gibi bir geçerliliğe sahip olmaktadır.

Yeminli Tercüme Noter Onayı Gerekir Mi?

Yeminli tercüme işlemlerinin her biri için noter onayı gerekmemektedir. Bu nedenle sizden evrak tercümesi isteyen kurumdan bu hususta net bilgiyi almanız önemlidir. Ancak tercüme edilecek belgenin önemi ve verilecek olan kuruma bağlı olarak noter onaylı tercüme talep edilebilmektedir.

Özellikle Türkiye de elde ettiğiniz belge ya da kimliklerin yurtdışında ki resmi kurumlara ya da konsolosluklarına iletilmesi gerekiyorsa yeminli tercüme mutlaka olması gerekmektedir. Hatta bazı kurumlar Apostil onayı olmasını da şart koşmaktadır.

Noter Onaylı Tercüme Fiyatları     

Kelime başı çeviri ücreti ile belge tercümeleri yapılabildiği gibi kimlik, diploma ya da ehliyet gibi ufak belgeler için belge başına tercüme yapılabilmektedir. Bu nedenle sabit bir fiyat olmaması sebebi ile Noter onaylı tercüme ne kadar sorusu sıkça merak edilmektedir.

Yeminli Tercüme fiyatları 2021 yılında da kelime başı çeviri ücreti çeklinde hesaplanmaktadır. Noter onaylı tercüme fiyatları hesaplamasın da ise ilave olarak noter ücreti de eklenmektedir. Vizelazig yeminli tercüme fiyatları hakkında bilgi almak için telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Konsolosluklara Vize Başvurusu Yaparken Noter Onaylı Yeminli Tercüme Hizmetinin Önemi

Vize İşlemleri için Bize Başvurabilirsiniz

Vize başvurusu yapmak amacı ile sizden pek çok belge istenmektedir. Vize başvurusunda istenen belgeler başvuru amacına bağlı olarak değişiyor olup vize merkezi ya da konsolosluk vasıtası ile bu liste size iletilmektedir.

Resmi niteliği olan kimlik, pasaport, diploma, evlilik belgesi, öğrenci belgesi gibi belgelerin yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi haricinde noter onayı da istenmektedir. Noter onaylı tercüme edilen her belge resmi belge niteliğini korumaya devam etmektedir. Bu nedenle tercüme hizmeti büyük önem taşır.

1961 tarihli Lahey antlaşması üye ülkelerine yönelik yapılacak olan vize başvuruları içinde ekstradan apostil tasdiki olması istenmektedir. Apostil onayı içinde yine noter onaylı tercüme hizmeti veren tercüme bürolarından hizmet almanız gerekli olmaktadır. Apostil tasdikli yeminli tercüme hizmeti için de Vizelazig tercüme ofisimizi tercih edebilirsiniz.

Tercümenin Diğer İş Ortaklıkları

www.doratercume.com 

www.tercumix.com

www.deutschstube.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×